Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

Tłoczno, ale bez drugiej zmiany.

1031 uczniów rozpocznie naukę w nowym roku szkolnym w Zespole Szkół, z czego aż 336 to uczniowie jedenastu klas pierwszych. – Macie prawo czuć się w szkole dobrze i bezpiecznie, a naszym obowiązkiem – nauczycieli, wychowawców, dyrekcji i pozostałych pracowników szkoły – jest wam to zapewnić – zwracał się do pierwszoklasistów dyrektor Ryszard Lech, apelując jednocześnie do starszych roczników, aby byli dla tych najmłodszych pomocą i wsparciem.

Wspominając o przeprowadzonych w szkole wakacyjnych remontach nadmienił, że modernizacja gabinetu samochodowego to jeden z etapów projektu „Podnoszenie jakości kształcenia w powiecie milickim”, który zakończy się jesienią tego roku, a dzięki któremu szkoła została wyposażona w nowoczesne pracownie zawodowe, które będą służyć przez długie lata.

Jak co roku grono pedagogiczne wybrało absolwenta roku, którym został uczeń klasy technikum informatycznego, Mateusz Gieszczyk. Nagrodę w wysokości 2,5 tys. zł, ufundowaną przez Radę Rodziców i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół, odbierał w towarzystwie dumnej mamy. Pomyślności w nowym roku szkolnym życzyli zaproszeni goście: starosta powiatu milickiego Sławomir Strzelecki i przedstawiciel gminy Milicz Krzysztof Mogilan