Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu

Szkolne Mikołajki

6 grudnia w naszej szkole odbywały się Mikołajki. Samorząd uczniowski pod opieką Pana Radosława Szymanowskiego oraz Koło Wolontariatu z Panią Adą Łukaszyk, zorganizowali kiermasz ciast a także innych łakoci w postaci tostów i tortilli oraz sprzedawane były również kartki świąteczne robione ręcznie prze uczniów. W kuchni szkolnej potrawy przygotowywały uczennice klasy 4 hotelarskiej - Gabriela Stokłosa, Klaudia Okrucińska oraz Oliwia Boczula. Sprzedaż ciast prowadzili uczniowie klasy 4 LO - Karolina Łuszczyńska, Julia Czerwińska oraz Aleksander Zakrzacki.

W tym samym czasie w naszej szkole odbywał się mikołajkowy turniej piłki siatkowej zorganizowany przez naszego ucznia Szymona Jerzaka. W turnieju uczestniczyło 10 klas podzielonych na dwie grupy w tym dziewczęta. Turniej otwierał Pan Dyrektor Ryszard Lech. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z klasy 4 THL, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 4 TEp a trzecie miejsce zajęli uczniowie z klasy 3 TL. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy a drużyny z podium także pamiątkowe medale.

W tym dniu klasy odwiedził również przebrany Mikołaj wraz z śnieżynkami i rozdawał cukierki a wspomagał ich przy tym Pan Tadeusz Kuśnierz, który wraz uczniami śpiewał kolędy. Cała szkoła miło się bawiła .

Nie możemy zapomnieć, że dochód ze sprzedaży ciast został przeznaczony na 9 letniego Huberta chorującego na glejaka a pozostała część kwoty na świąteczne paczki dla potrzebujących uczniów.