Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

Tradycyjnie na dziedzińcu szkolnym rozpoczął się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Zespole Szkół.

- Rozpoczynamy nowy rok szkolny z lekkimi obawami, ale chyba z większymi nadziejami na to, że będzie wreszcie normalnie. Możecie pomóc w tym, aby było normalnie. Dlatego apeluję: szczepcie się! Umożliwimy wam to w szkole w najbliższych tygodniach. Zróbcie to nie tylko dla siebie, ale także dla swoich bliskich. – mówił dyrektor Ryszard Lech.

Witał szczególnie nowych uczniów i nauczycieli: 225 pierwszoklasistów tworzy 4 klasy technikum i 3 branżowe., a nowe twarze w gronie nauczycielskim to: Katarzyna Płóciennik – zawodowe przedmioty logistyczne, Marcin Chytry - historia, Szymon Miś – zawodowe przedmioty informatyczne, Irma Zimmermann – język polski, Julita Kaczmarek – język polski, Katarzyna Chołodecka – geografia, Piotr Pleskacz – geografia, Ilona Plewka – matematyka, Radosław Horbik – zajęcia świetlicowe, Kamila Ratyńska – Pietryka – muzyka.

Pomimo tego, że miniony rok odbywał się głównie pod znakiem kształcenia na odległość, to nie zabrakło jednak sukcesów w tradycyjnych konkursach. Anna Bąk uzyskała drugie miejsce w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Podatkach, a Amelia Kowalska zajęła wysokie miejsce w wielkopolskiej edycji tego konkursu. Obecny na apelu pan Sebastian Ząbczyk, wiceprzewodniczący Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, przyjechał specjalnie, aby wręczyć nagrodę dwóm uczennicom klasy IV TE oraz wyróżnienie dla przygotowującego je nauczyciela, pani Krystyny Dutkowiak.

28 sierpnia natomiast w Sulejówku miał miejsce ogólnopolski finał Konkursu Przeszłość/Przyszłość pod patronatem Fundacji im. Janusza Kurtyki, gdzie nagrodę w kategorii „Innowacyjne formy edukacji historycznej” otrzymał nauczyciel historii pan Łukasz Grzesiak. Jest to kategoria, która obejmuje inicjatywy promujące historię z wykorzystaniem niestandardowych metod edukacji, takich jak na przykład gry planszowe, filmy czy gry terenowe. Pan Grzesiak wspólnie z uczniami naszej szkoły prowadzi kanał w serwisie youtube, na którym można zobaczyć m. in. nagrany przez nich film o wieluńskich Batalionach Obrony Narodowej.

Jak co roku rada pedagogiczna wybrała Absolwenta Roku. Tym razem został nim uczeń klasy IV TI Jakub Łuczak. Na nagrodę, w wysokości 2 tys. zł, złożyła się Rada Rodziców i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół. Za nieobecnego Jakuba nagrodę odebrał w jego imieniu tata, Marek Łuczak.