Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

Z wizytą w Wurzen - mieście partnerskim w Niemczech

Od 16 do 22 maja grupa 10. uczniów Zespołu Szkół im T. Kościuszki w Miliczu wraz z opiekunami, panią Barbarą Sofińską-Bałabuch i Igą Sobczak wzięła udział w projekcie międzykulturowym w mieście partnerskim Wurzen w Niemczech.

Podczas wizyty uczniowie poznali lokalne zabytki, zwiedzili Lipsk i Drezno, co wzbogaciło  ich w liczne doświadczenia kulturowe i historyczne.  Nasi uczniowie  mieli również możliwość udziału w lekcjach w niemieckiej szkole. W ramach wymiany młodzież uczestniczyła w wielu warsztatach integracyjnych i językowych, grach terenowych oraz zajęciach sportowych.

Podróż ta nie była tylko nowym doświadczeniem, ale dała możliwość przełamania barier językowych oraz nawiązania nowych przyjaźni.

 Uczniowie wrócili z wyjazdu bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wspomnień. Mają nadzieję, że kontakty zawarte podczas wymiany będą kontynuowane w przyszłości.