Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

Wizyta w Muzeum Motoryzacji

W poniedziałek 27 kwietnia 2026 r. odwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie. Grupa 45 uczniów głównie z technikum pojazdów samochodowych pod opieką nauczycieli Igi Sobczak, Ryszarda Forstera i Radosława Szymanowskiego miała okazję zobaczyć liczące nierzadko grubo ponad sto lat perełki motoryzacji. Przede wszystkim samochody, ale również motocykle i motorowery, ciągniki rolnicze i maszyny robocze, a także kolekcję bicykli i rowerów. Innego typu atrakcją była ekspozycja nawiązująca do czasów "słusznie minionych", czyli czasów PRL. Dla młodych lekcja historii, a dla młodych duchem okazja do wspomnień.