Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu

WIZYTA NA CZTERY ŁAPY

3 listopada  odbyło się spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu z pracownikiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Miliczu.

 Pani Katarzyna Odrowska  przyjechała do nas z Wolontariuszką Iwoną oraz psami: Sajgonem i Bajzlem. Przedstawiła uczniom cele statutowe oraz prowadzone przez TOZ akcje- uświadomiła nam, na czym powinna polegać prawidłowa opieka nad zwierzętami, głównie psami i kotami, opowiedziała o ich zwyczajach i potrzebach.  Zachęcała też wszystkich do propagowania akcji : „nie kupuj- adoptuj”, prosząc , byśmy byli czujni na zło, jakie spotyka zwierzęta- każdy z nas powinien reagować na ich krzywdę .  

Największe wrażenie zrobiła na nas opowiedziana po krótce historia każdego zwierzęcia znajdującego się pod opieką TOZu- każdy z podopiecznych jest inny, każdy ma inny charakter i doświadczenia… ale bez wątpienia wszystkie zwierzaki potrzebują przytulenia, podrapania za uszkiem, długiego spaceru, a przede wszystkim miłości i ciepła człowieka .
Po skończonym spotkaniu nasze przedstawicielki wręczyły p. Kasi pieniążki, które zebraliśmy podczas szkolnego kiermaszu- 955 zł . oraz wszystkie fanty, które uczniowie i nauczyciele dostarczali w czasie zbiórki- uzbierały się 3 pełne kartony środków chemicznych, 3 worki karmy suchej, zabawki oraz koce.