Komisja stypendialna, złożona z kadry kierowniczej placówek oświatowych powiatu milickiego, przyznała stypendia Starosty Milickiego na rok 2013/14. W gronie wyróżnionych znalazło się 12 uczniów Zespołu Szkół. Wszyscy stypendyści będą otrzymywać w okresie od września do czerwca 180 zł miesięcznie.

SYLWIA SZUBERT

Uczennica klasy 4 technikum ekonomicznego

  • średnia ocen 5,15
  • VIII miejsce w III Dolnośląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach
  • II miejsce w Konkursie Wiedzy z Zakresu Praw Konsumenta
  • udział w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie (etap okręgowy)
  • I miejsce w I Powiatowym Konkursie Zbrodnia Wołyńska
  • udział w Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie (etap okręgowy)
  • udział w XXVI Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej
  • udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości (etap okręgowy)
  • aktywny udział konkursach

KAROLINA FASSA

Uczennica klasy 4 technikum hotelarskiego

  • średnia ocen 5.07
  • I miejsce (etap szkolny) i III miejsce (etap powiatowy) w konkursie Poliglota
  • II miejsce w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych (etap szkolny)
  • II miejsce w Konkursie Wiedzy Biblijnej (etap szkolny)
  • udział w wielu konkursach i projektach
  • praktyka zawodowa w Lohr am Main/Niemcy

PAULINA KANTOREK

Uczennica klasy 4 technikum architektury krajobrazu

  • średnia ocen 4,4
  • zainteresowania: sport- biegi sprinterskie i średnie, muzyka, fotografia, przyroda
  • II miejsce na Wrocławskiej olimpiadzie Młodzieży w biegu na 200 m
  • III miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w biegu na 100 m
  • VI miejsce w Międzynarodowym mitingu lekkoatletycznym Mloda Europa (Jabloniec/Czechy) w biegu na 100 i 200 m
  • III miejsce w Finale Dolnośląskiej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych (Zgorzelec)- bieg na 100 m
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ojczyzna Polszczyzna- etap szkolny, udział w etapie powiatowym
  • udział w konkursach recytatorskich

TOMASZ WASIELEWSKI

Uczeń klasy 3 technikum pojazdów samochodowych

  • średnia ocen 5,42
  • I miejsce w ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega Pożarom- etap gminny
  • II miejsce w ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega Pożarom- etap powiatowy
  • I miejsce w biegach przełajowych w Miliczu
  • udział w konkursie Euklides

SANDRA MARIASZ

Uczennica klasy 3 technikum ekonomicznego

  • średnia ocen 5,28
  • udział w XXVI Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej
  • udział w VIII Edycji Olimpiady Przedsiębiorczości
  • udział w Ogólnopolskim Konkursie Językowym Deutschfreund 2012
  • udział w szkolnym konkursie Znajomości Języka Niemieckiego
  • udział w X Powiatowym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu
  • działalność w Szkolnym Klubie Europejskim
  • uzyskanie certyfikatów NBP „Akademia umiejętności dydaktycznych” i „Przedsiębiorczość”

ALEKSANDRA RUDAWSKA

Uczennica klasy 2 technikum hotelarskiego

  • średnia ocen 5,0
  • zainteresowania: sport- piłka siatkowa
  • V miejsce- Dolnośląska Liga Kadetek
  • I miejsce- Licealiada- etap powiatowy
  • I miejsce- Licealiada- etap międzypowiatowy
  • II miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Licealiady
  • I miejsce- Liga Kobiet w piłce siatkowej OSiR
  • III miejsce w konkursie historycznym Żołnierze wyklęci

PATRYK SMYKOWSKI

Uczeń klasy 1 technikum informatycznego

  • średnia ocen 4,76
  • zainteresowania: matematyka, informatyka
  • III miejsce w Dolnośląskich Meczach Matematycznych
  • udział w II etapie konkursu Zdolny ślązak

ADRIAN DWOJAK

Uczeń klasy 1 technikum informatycznego

  • średnia ocen 4,76
  • zainteresowania: sport- Taekwondo
  • I miejsce w Mistrzostwach Świata World Taekwondo Championship
  • II miejsce w 2nd Europan VOIEVOD Championship
  • I miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów

KATARZYNA BIELICKA

Uczennica klasy 1 technikum hotelarskiego

  • średnia ocen 5,44
  • zainteresowania: języki obce, muzyka
  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Świat wiejskich wartości źródłem mojego wzrastania”
  • udział w Powiatowym Konkursie Mitologicznym
  • udział w Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym

MAŁGORZATA SIWIEC

Uczennica klasy 2 wielozawodowej

  • średnia ocen 4,4
  • zainteresowania: muzyka, sport - tenis stołowy, piłka siatkowa, gastronomia
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych - Licealiada- tenis stołowy
  • III miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej w Brzegu Dolnym - Licealiada - tenis stołowy

JACEK JACHIMCZAK

Uczeń klasy 1 technikum pojazdów samochodowych

  • II miejsce w Finale Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży- rzut dyskiem
  • II miejsce w Finale Dolnośląskim Pucharu Humberta- rzut dyskiem
  • I miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży- rzut dyskiem
  • III miejsce w Finale Dolnośląskim Szkolnej Ligi LA Gimnazjów - rzut dyskiem

BARTOSZ STAWINOGA

Uczeń klasy 1 liceum ogólnokształcącego

  • I miejsce w Pucharze Polski Kadetów - zapasy
  • II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów
  • I miejsce w Międzynarodowym Turnieju International Brandenburg-Cup
  • I miejsce w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych
  • V miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetów
  • X miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetów