Strony internetowe poświęcone nauce języka niemieckiego

www.goethe.de - strona Instytutu Goethego - szczególnie przydatna dla uczących się intensywnie języka niemieckiego, ale nie tylko dla nich. Można na niej znaleźć informacje o kursach języka niemieckiego. Zawiera również praktyczne materiały do nauki języka: ciekawe tekst, humor niemiecki, nowości książkowe i pliki do pobrania (na różne tematy)

http://kochamniemiecki.pl - serwis poświęcony nauce języka niemieckiego, gdzie znaleźć można wiele przydatnych informacji o tym języku, począwszy od samych jego podstaw, a skończywszy na trudniejszych i bardziej zaawansowanych zagadnieniach.

www.juma.de - strona czasopisma dla młodych ludzi. Zawiera różne rubryki, np. można zawierać przez nią znajomości z młodymi ludźmi z całego świata.

www.jezyk-niemiecki-blog.com - na tym blogu każdy może uczyć się języka niemieckiego, w przyjemny sposób, krok po kroku. Blog zawiera m.in.: tłumaczenia niemieckich piosenek ciekawostki serwowane po niemiecku., naukę słówek, idiomów, wymowy i gramatyki

http://blog.tyczkowski.com/cwiczenia-interaktywne/- Dzięki zamieszczonym tutaj materiałom możesz sprawdzić swoją wiedzę w sposób praktyczny. Do dyspozycji masz wiele ciekawych ćwiczeń opartych na materiałach autentycznych lub przygotowanych na podstawie sprawdzonych źródeł. Wszystkie ćwiczenia są podzielone na stopnie trudności (wg Europejskiego Portfolio Językowego) oraz na kategorie: dyktanda - teksty z lukami (z nagraniem audio), teksty z lukami (bez nagrania audio), ćwiczenia na przyporządkowanie (tzw. Zuordnungsübungen), rozsypanki wyrazowe, krzyżówki.

Natomiast jeśli chcesz się uczyć sam języka niemieckiego, to godne polecenia są kursy oferowane przez Deutsche Welle:
http://www.dw.de/nauka-niemieckiego/kursy-niemieckiego/s-2736
„Postaw na alternatywną formę nauki języków obcych! Poznaj język, jakim naprawdę mówią Niemcy i ucz się od najlepszych! Obojętnie, czy właśnie zaczynasz, mówisz już dobrze po niemiecku lub używasz tego języka służbowo: dzięki darmowej ofercie Deustche Welle to Ty wybierasz sposób i tempo pracy!”

http://www.aufgaben.schubert-verlag.de/- Jest to strona niemieckiego wydawnictwa Schubert, która oferuje krótkie ćwiczenia na wszystkich poziomach znajomości języka niemieckiego. Polecamy ją szczególnie do powtórzenia gramatyki.

http://pl.pons.com/tłumaczenie/polski-niemiecki – Godnym polecenia słownikiem on-line jest Wielki Słownik Niemiecko-Polski w portalu PONS.eu, który oferuje ponad 1,3 milion tłumaczeń z niemieckiego na polski i tyleż tłumaczeń z polskiego na niemiecki.

Opracowały: Małgorzata Wolszczak i Agnieszka Ochowicz