AKTUALNOŚCI:

W ramach kontynuacji projektu Akademia Wiedzy Koniecznej - Nowe Oblicze Ośrodka Wiedzy i Edukacji odbyły się warsztaty rękodzieła prowadzone przez p. Krystynę Kuśnierz. Uczestniczki projektu wykonały około 150 kartek świątecznych bożonarodzeniowych, które zostały przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Miliczu.

POJEDYNEK NA GOTOWANIE W AKADEMII WIEDZY KONIECZNEJ

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W MARCU 2018


Witamy w projekcie Akademia Wiedzy Koniecznej - szkoła jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji Zespół Szkół oraz Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego "Faveo" zapraszają na zajęcia:

 

 1. SKUTECZNA AUTOPREZENTACJA Poznajemy zasady prezentacji firmy w Internecie. Ćwiczymy, jak opanowywać stres i swobodnie występować publicznie, np. przed kamerą.
  Warsztaty poświęcone były sztuce wystąpień publicznych i świadomemu kreowaniu własnego wizerunku. Uczestnicy poznali zasady dobrego przemówienia i skutecznej autoprezentacji. Jedną z metod nauki była analiza nagranego wystąpienia z informacją zwrotną od grupy. Zajęcia uzupełnione były o indywidualne konsultacje dla uczestników, podczas których doskonalone były szczególne formy autoprezentacji.
  • f1
 2. JĘZYK NIEMIECKI – JA WOHL! Nauka porozumiewania się w języku niemieckim. Nacisk na mówienie, szybkie efekty.
  Od 04.12.2018 do 31.03.2017 uczestnicy Akademii LOWE mają możliwość skorzystania z kursów j. niemieckiego. Kursy dostosowane są do potrzeb grupy. Zajęcia mają zachęcić uczestników do przełamania barier językowych i umożliwić komunikację w języku niemieckim
  • f1
 3. JAK DOGADAĆ SIĘ Z CHIŃCZYKIEM, CZYLI MULTI-KULTI W PRAKTYCE Budzimy w sobie ciekawość innych kultur i opanowujemy sztukę ich rozumienia. Oswajamy „odmienne” - obyczaje, smaki, tradycje…
  Na zajęciach uczestnicy poznawali zwyczaje i obyczaje innych kultur, zajmowali się sytuacją, gdy ludzie z różnych kultur spotykają się – turystycznie, prywatnie, zawodowo. W centrum dyskusji znajdowały się pytania:
  - Dlaczego trudno jest porozumiewać się ludziom z różnych kręgów kulturowych?
  - Jaką rolę odgrywają stereotypy narodowe i czy zawsze są złe?
  - Jak czuć się dobrze odwiedzając inny kraj lub przyjmując obcokrajowców?
  - Czym wyróżnia się kultura polska i czym może zaskakiwać obcokrajowców?
  Uczestnicy oglądali filmy, kosztowali ciekawych smaków, czytali niespotykane książki. Jedną z metod poznawania wielokulturowego regionu Dolnego Śląska było zwiedzanie Wrocławia śladami wielu kultur.
  W ramach warsztatów z komunikacji międzykulturowej uczestnicy odbyli wycieczkę śladami wielokulturowego Wrocławia. Przewodnik Arkadiusz Forster pokazał grupie ślady niezaprzeczalnego faktu, że jest to miasto należące do wielu narodów. Niektóre informacje zaskoczyły nawet uczestników, którzy we Wrocławiu spędzili wiele lat i często tu wracają.

  • f1
 4. SCRAPBOOKING i DECOUPAGE– SZTUKA ZDOBIENIA Ćwiczymy wykonywanie kartek okolicznościowych i dekorowanie za pomocą papieru.
  W grudniu zakończyły się ostatnie warsztaty scrapbookingu - zdobienia kartek okolicznościowych. Uczestnicy rozwinęli swoje umiejętności manualne i kreatywność. Ze względu na duże zainteresowanie grupa wznowi już w styczniu dalsze spotkania.
   
  • f1
 5. KLUB FILMOWO-TEATRALNY Wspólnie oglądamy filmy i sztuki teatralne. Dyskutujemy, dzielimy się wrażeniami.
  W grudniu odbyło się pierwsze spotkanie klubu filmowo teatralnego, na którym uczestnicy zapoznali się z repertuarem i wymienili się swoją wiedzą. Już 14 grudnia we Wrocławiu grupa obejrzała film z prelekcją ''Najlepszy''  w reżyserii Łukasza Palkowskiego.
   
  • f1
 6. WARSZTATY RODZICIELSKIE - warsztaty odbywają się przy współpracy z PCPiR w Miliczu i kierowane są głównie do rodzin zastępczych.
   
  • f1
 7. JASNA STRONA INTERNETU Jak zrobić zakupy nie wychodząc z domu? Jak znaleźć w Internecie potrzebne informacje? - warsztaty korzystania z Internetu dla początkujących
  Od 18 listopada można było wziąć udział w kursie "Jasna strona internetu". Spotkania cieszyły się zainteresowaniem głownie starszych kobiet. Celem kursu było zapoznanie uczestników z obsługą komputera oraz tableta. W zajęciach uczestniczył również  dr Tomasz Stępień, który monitorował zajęcia.
  • f1
 8. FLORYSTYKA Tworzymy bukiety i dekoracje roślinne na różne okazje
  Od 20 stycznia ruszyły warsztaty florystyczne.
  • f1

  Uczestnicy oprócz sztuki ozdabiania kwiatami wzięli udział w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu - GARDENIA, które odbyły się 24 lutego 2018 w Poznaniu
  • f1
 9. WARSZTATY ZIELARSKIE Wiedza o mocy roślin i możliwościach ich wykorzystywania
  Warsztaty przeznaczone dla miłośników ziół. Zajęcia odbywały się od 13.11.2017. Dalszy ciąg zajęć odbywać się będzie wiosenną porą na łonie natury, gdzie grupa w praktyce będzie poznawać zasoby ziół znajdujące się na łąkach Doliny Baryczy.
  • f1
 10. BARIŚCI I BARISTKI Poznajemy kawę i jej odmiany. Uczymy się profesjonalnego parzenia i serwowania
  Od 12.02.2018 do 15.02.2018 uczestnicy akademii LOWE wzięli udział w czterodniowych warsztatach prowadzonych przez Pana Leszka Kopcio, właściciela znanej kawiarni Biała Lokomotywa w Nowej Rudzie. Uczestnicy poznali rytuał parzenia i serwowania kawy. Zapoznali się z rodzajami kaw, sposobami parzenia, urządzeniami służącymi do parzenia kaw, dzięki czemu zdobyli wiedzę na temat możliwości komponowania smaku kawy.
  • f1
 11. WIZAŻ I WIZERUNEK
  W dniach od 17 marca do 22 marca mieszkańcy naszego powiatu mogli skorzystać z warsztatów wizażu i wizerunku. Zajęcia odbywały się w salonie kosmetycznym "La Perlage". Zajęcia prowadzony były przez profesjonalną wizażystkę Monikę Miękus. Uczestniczki zdobyły kompleksową wiedzę na temat makijażu dziennego, biznesowego, wieczorowego; jak korygować kształt oczu, brwi, ust ;rodzaje i zastosowanie korektorów,poznały techniki aplikacji podkładów, różu, pudru, rozświetlacza; bazy pod podkład oraz pod cienie do powiek;produktu utrwalające makijaż oraz wiele ciekawych informacji na temat kreowania swojego wizerunku. Szkolenia zakończyły się krótkim sprawdzianem, którego nagrodą był bon w wysokości 100 zł do wykorzystania w salonie " La Perlage".
  • f1
 12. SZKOLENIE Z OBSŁUGI PIŁY SPALINOWEJ Teoria i praktyka dla przyszłych operatorów piły spalinowej
  2 grudnia odbył się jednodniowy 10 godzinny kurs z obsługi pił spalinowych. W kursie uczestniczyły 22 osoby. Kursem byli głównie zainteresowani mężczyźni.
   
  • f2
 13. SZKOLENIE Z OBSŁUGI KOSY SPALINOWEJ Teoria i praktyka bezpiecznego koszenia i podkaszania
  Kurs z obsługi kosy spalinowej odbywał się w dwóch grupach. Pierwsza grupa wzięła udział 18. 11.2017 natomiast druga grupa 25.11.2017. W kursie również uczestniczyli głównie mężczyźni
  • f1
 14. WIDŁOWE, WÓZKOWE... WÓZKI WIDŁOWE Kurs operatorów (zajęcia mogą się odbywać poza Miliczem)
  Kurs z obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym z wymianą butli gazowej odbył się w okresie od 20.11.2017 do 29.11.2017. W grupie 15 osobowej uczestniczyła jedna kobieta. Uczestnicy wzięli udział w dwóch etapach teoretycznym i praktycznym.
   
  • f1
 15. REHABILITACJA
  • f1
 16. DOMOWA RACHUNKOWOŚĆ
 17. CARVING
  • f1
 18. EMISJA GŁOSU
  • f1

Warunkiem uczestnictwa jest ukończony 18 rok życia. Zainteresowanych prosimy o kontakt po numerem telefonu  669340346 (Krystyna Kuśnierz). Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Zachęcamy także do skorzystania z usług doradcy zawodowego, który pomoże ustalić plan rozwoju zawodowego i wskaże możliwości zatrudnienia. Jeżeli mają Państwo propozycje innych tematów szkoleń, pomysł na ciekawe zajęcia rozwijające dorosłych lub własną grupę edukacyjną, chętnie podejmiemy współpracę.