Witamy w projekcie Akademia Wiedzy Koniecznej - szkoła jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji Zespół Szkół oraz Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego "Faveo" zapraszają na zajęcia:

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W MARCU 2018

 1. SKUTECZNA AUTOPREZENTACJA Poznajemy zasady prezentacji firmy w Internecie. Ćwiczymy, jak opanowywać stres i swobodnie występować publicznie, np. przed kamerą.
  • f1
 2. JĘZYK NIEMIECKI – JA WOHL! Nauka porozumiewania się w języku niemieckim. Nacisk na mówienie, szybkie efekty.
  Od 04.12.2018 do 31.03.2017 uczestnicy Akademii LOWE mają możliwość skorzystania z kursów j. niemieckiego. Kursy dostosowane są do potrzeb grupy. Zajęcia mają zachęcić uczestników do przełamania barier językowych i umożliwić komunikację w języku niemieckim
  • f1
 3. JAK DOGADAĆ SIĘ Z CHIŃCZYKIEM, CZYLI MULTI-KULTI W PRAKTYCE Budzimy w sobie ciekawość innych kultur i opanowujemy sztukę ich rozumienia. Oswajamy „odmienne” - obyczaje, smaki, tradycje…

 4. SCRAPBOOKING i DECOUPAGE– SZTUKA ZDOBIENIA Ćwiczymy wykonywanie kartek okolicznościowych i dekorowanie za pomocą papieru.
  W grudniu zakończyły się ostatnie warsztaty scrapbookingu - zdobienia kartek okolicznościowych. Uczestnicy rozwinęli swoje umiejętności manualne i kreatywność. Ze względu na duże zainteresowanie grupa wznowi już w styczniu dalsze spotkania.
   
  • f1
 5. KLUB FILMOWO-TEATRALNY Wspólnie oglądamy filmy i sztuki teatralne. Dyskutujemy, dzielimy się wrażeniami.
  W grudniu odbyło się pierwsze spotkanie klubu filmowo teatralnego, na którym uczestnicy zapoznali się z repertuarem i wymienili się swoją wiedzą. Już 14 grudnia we Wrocławiu grupa obejrzała film z prelekcją ''Najlepszy''  w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

 6. WARSZTATY RODZICIELSKIE - warsztaty odbywają się przy współpracy z PCPiR w Miliczu i kierowane są głównie do rodzin zastępczych.
   
  • f1
 7. JASNA STRONA INTERNETU Jak zrobić zakupy nie wychodząc z domu? Jak znaleźć w Internecie potrzebne informacje? - warsztaty korzystania z Internetu dla początkujących
  Od 18 listopada można było wziąć udział w kursie "Jasna strona internetu". Spotkania cieszyły się zainteresowaniem głownie starszych kobiet. Celem kursu było zapoznanie uczestników z obsługą komputera oraz tableta. W zajęciach uczestniczył również  dr Tomasz Stępień, który monitorował zajęcia.
  • f1
 8. FLORYSTYKA Tworzymy bukiety i dekoracje roślinne na różne okazje
  Od 20 stycznia ruszyły warsztaty florystyczne. Uczestnicy oprócz sztuki ozdabiania kwiatami wezmą udział w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu - GARDENIA, które odbędą się 24 lutego 2018 w Poznaniu
  • f1
 9. WARSZTATY ZIELARSKIE Wiedza o mocy roślin i możliwościach ich wykorzystywania
  Warsztaty przeznaczone dla miłośników ziół. Zajęcia odbywały się od 13.11.2017. Dalszy ciąg zajęć odbywać się będzie wiosenną porą na łonie natury, gdzie grupa w praktyce będzie poznawać zasoby ziół znajdujące się na łąkach Doliny Baryczy.
  • f1
 10. BARIŚCI I BARISTKI Poznajemy kawę i jej odmiany. Uczymy się profesjonalnego parzenia i serwowania
  Od 12.02.2018 do 15.02.2018 uczestnicy akademii LOWE wzięli udział w czterodniowych warsztatach prowadzonych przez Pana Leszka Kopcio, właściciela znanej kawiarni Biała Lokomotywa w Nowej Rudzie. Uczestnicy poznali rytuał parzenia i serwowania kawy. Zapoznali się z rodzajami kaw, sposobami parzenia, urządzeniami służącymi do parzenia kaw, dzięki czemu zdobyli wiedzę na temat możliwości komponowania smaku kawy.
  • f1


 11. SZKOLENIE Z OBSŁUGI PIŁY SPALINOWEJ Teoria i praktyka dla przyszłych operatorów piły spalinowej
  2 grudnia odbył się jednodniowy 10 godzinny kurs z obsługi pił spalinowych. W kursie uczestniczyły 22 osoby. Kursem byli głównie zainteresowani mężczyźni.
   
  • f2
 12. SZKOLENIE Z OBSŁUGI KOSY SPALINOWEJ Teoria i praktyka bezpiecznego koszenia i podkaszania
  Kurs z obsługi kosy spalinowej odbywał się w dwóch grupach. Pierwsza grupa wzięła udział 18. 11.2017 natomiast druga grupa 25.11.2017. W kursie również uczestniczyli głównie mężczyźni
  • f1
 13. WIDŁOWE, WÓZKOWE... WÓZKI WIDŁOWE Kurs operatorów (zajęcia mogą się odbywać poza Miliczem)
  Kurs z obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym z wymianą butli gazowej odbył się w okresie od 20.11.2017 do 29.11.2017. W grupie 15 osobowej uczestniczyła jedna kobieta. Uczestnicy wzięli udział w dwóch etapach teoretycznym i praktycznym.
   
  • O1


 14. INNE czyli miejsce na Państwa propozycje działań LOWE w Miliczu

Warunkiem uczestnictwa jest ukończony 18 rok życia. Zainteresowanych prosimy o kontakt po numerem telefonu  669340346 (Krystyna Kuśnierz). Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Zachęcamy także do skorzystania z usług doradcy zawodowego, który pomoże ustalić plan rozwoju zawodowego i wskaże możliwości zatrudnienia. Jeżeli mają Państwo propozycje innych tematów szkoleń, pomysł na ciekawe zajęcia rozwijające dorosłych lub własną grupę edukacyjną, chętnie podejmiemy współpracę.