W piątek 25 października o godz 18.00 w Milickim Ośrodku Kultury odbędzie się spektakl pt."PRZYGODY PĘDRKA WYRZUTKA". W obsadzie sztuki zobaczymy uczennicę naszej szkoły - Majkę Wojciechowską. Wstęp wolny.

 

Niech nie zmyli Was tytuł. To nie jest bajka. Autor tej przepięknej książki, Stefan Themerson, zaczerpnął wprost z tradycji Ezopa i średniowiecznych moralitetów. Postaciom, cechom, charakterom nadał formy (nie tylko) zwierzęce i stworzył niezwykłą filozoficzną baśń. Kim jesteś? Czy nie jest to jedno z najtrudniejszych pytań, jakie możemy zadać sobie i komukolwiek innemu? Kim jestem? Co mnie określa? Co stwarza moją tożsamość w taki sposób, by powstała zupełnie odrębna jednostka, którą określamy jako JA, TY, ON , ONA? Co określa naszą wartość?

W Milickim Ośrodku Kultury powstał zespół teatralny osób w bardzo różnym wieku. To wspaniałe, gdy w jednym miejscu spotykają się i zaprzyjaźniają: dwie nauczycielki, pięcioro uczniów milickich szkół, dorosła osoba, która po pracy we Wrocławiu pędzi na próby w Miliczu, pochodząca z Milicza aktorka... Spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź na fundamentalne, a zarazem najtrudniejsze pytania, opowiadając Państwu historię Pędrka Wyrzutka, współczesnego „everymana”.

Zapraszamy serdecznie przyjaciół, rodziny, nauczycieli i wszystkich miliczan. I zaznaczamy jeszcze, że spektakl nie jest skierowany do dzieci. Tym razem pomyśleliśmy o młodzieży i „starszakach”. Spotkajmy się w teatrze!

Wystepują: Elżbieta Ciężka, Wojciech Fortuniak, Elżbieta Herl, Zyta Piłaszewicz, Magdalena Okniańska, Natalia Szuleta, Maria Wilgosz, Maja Wojciechowska, Małgorzata Wojciechowska.

Adaptacja, reżyseria, opracowanie muzyczne – Małgorzata Wojciechowska

Montaż dźwięku – Marcin Włodarczyk, Andrzej Pietryka

Montaż wizualizacji – Marcin Włodarczyk