Jak wcześniej pisaliśmy od 3.04 do 29.04 czwórka naszych uczniów-Nikola Voskanyan i Magdalena Kostecka z klasy 3THR oraz Marzena Michalska i Konrad Falentin z klasy 2TH - odbywała staż w partnerskim mieście Lohr nad Menem. Szkolenie miało miejsce w bistro, kuchni szpitala psychiatrycznego oraz w Urzędzie Miasta. Uczniowie uczyli się serwisu, przyjmowania zamówień i zapisywania ich w specjalnym programie komputerowym, przygotowywania i wydawania posiłków, obsługi gości oraz wypełniania dokumentacji. W weekendy zwiedzali Lohr i okolice oraz brali udział w wycieczkach, na których mieli szansę poznać kulturę i historię Niemiec. Odwiedzili między innymi muzeum w Lohr, gdzie poznali prawdziwą historię królewny Śnieżki. Mieli okazję podziwiać imponujący Frankfurt nad Menem, Würzburg, Aschaffenburg, Marianbuchen. Byli w wiosce osób z zespołem Downa, gdzie zobaczyli, jak osoby chore są zaangażowane w produkcję mydeł, świec, prowadzą restauracje i mimo niepełnosprawności prowadzą aktywne życie.

Ostatniego dnia odbyła się kolacja pożegnalna z burmistrzem Lohr ,opiekunami stażu, organizatorami, nauczycielkami języka niemieckiego. Pracodawcy nie szczędzili ciepłych słów naszym uczniom. Wszyscy bardzo ich chwalili za umiejętności, zaangażowanie i solidną pracę. Nasi uczniowie również są bardzo zadowoleni z praktyk. Oprócz wspaniałych referencji, przywieźli mnóstwo wrażeń i doświadczeń.

Młodzi praktykanci wiele wsparcia otrzymali od mieszkającej w Lohr miliczanki - pani Violetty Franz, która razem z mężem poświęciła im sporo swojego wolnego czasu.