22 lutego 2018 roku w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu odbyło się szkolenie techniczne przeprowadzone przez pracownika działu technicznego MAHLE Aftermarket – Michała Wienconka dla uczniów klasy III i IV technikum pojazdów samochodowych.

 

  • f1

"MAHLE Aftermarket oferuje klientom bogaty asortyment części zamiennych. Nasze 6 marek to synonimy innowacji i bezkompromisowej jakości: MAHLE Original, Knecht, Behr, Metal Leve, Izumi i Clevite. Od kilku lat współpracujemy ze szkołami prowadzącymi kształcenie w kierunku motoryzacji."

Szkolenie składało się z dwóch części – część teoretyczna oraz praktyczna. Na pierwszym etapie zostało przedstawione działanie firmy na rynku części zamiennych oraz zastosowanie i działanie produktów MAHLE. Zadaniem kilkuosobowych grup było rozpoznanie uszkodzeń części silnikowych oraz wskazanie przyczyn ich powstania. Podczas ćwiczeń uczniowie mieli okazje zapoznać się z asortymentem MAHLE takim jak tłoki, tuleje, turbosprężarki oraz panewki. Podjęty został także temat zapobiegania uszkodzeń w obszarze pracy warsztatowej. Mamy nadzieję, że dzięki szkoleniu poziom wiedzy uczniów wzrósł, a zdobyte umiejętności przydadzą się w przyszłej pracy.

Organizatorem szkolenia był kierownik szkolenia praktycznego Artur Stolarek.