Wolontariat na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Miliczu

Co robimy?

Nasza współpraca z DPS trwa od ponad dwóch lat. Zaczęliśmy odwiedziny od składania Mieszkańcom życzeń z okazji świąt a obecnie spotykamy podopiecznych DPS na świetlicach, w bibliotece i w pokojach. Latem wychodzimy na spacery na terenie ośrodka.

Kto koordynuje nasze działania?

Naszym koordynatorem jest pracownik DPS pani Agnieszka Lewucha a nad całością współpracy czuwa pani dyrektor Anna Milian.

Jak się kontaktujemy?

Zawiązaliśmy grupę na Facebooku. Grupa obecnie liczy 59 osób ale nie wszyscy to czynni wolontariusze- część członków sympatyzuje z nami, albo są to byli uczniowie, którzy podjęli już np. studia czy pracę albo jeszcze inni, którzy zastanawiają się nad włączeniem się do wolontariatu. Dzięki grupie FB przekazujemy komunikaty, zaproszenia i nasze zdjęcia ze spacerów i imprez (stąd grupa jest grupą „zamkniętą” ale otwartą na tych, którzy chcą się włączyć w działania).

Jak zostać wolontariuszem?

W obecnym roku szkolnym 2017/18 chcemy odwiedzać mieszkańców DPS w piątki po lekcjach ok. 14.45. Czasem będą to inne dni i godziny – w zależności od potrzeb i naszych chęci. Każdy poświęca tyle czasu ile chce i może. Po odbyciu szkolenia bhp (darmowe, zorganizowane będzie kolejny raz jesienią na terenie dps) można (ale nie trzeba) podpisać umowę wolontariacką z DPS, w których podejmujemy się w miarę systematycznej współpracy (umowa w każdej chwili może zostać rozwiązana bez żadnych konsekwencji). Każdy z nas odnotowuje swoją wizytę w dyżurce DPS. Jeśli nie jesteście pewni czy to dla was - warto przyjść i spróbować. Zachęcam do odwiedzin także wirtualnie na stronie www.dpsmilicz.pl

Zapraszam do uczestnictwa w wolontariacie od 15 września!

Agnieszka Bąk-Smyrnów