225 nowych uczniów w ośmiu klasach pierwszych pojawiło się na rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu.

 

  • rr3

- Aż czternaścioro z absolwentów niepublicznego Gimnazjum "IT", które powołaliśmy do życia trzy lata temu, postanowiło kontynuować naukę w naszej szkole, co tylko potwierdza słuszność podjętej wtedy decyzji o utworzeniu gimnazjum - mówił dyrektor Ryszard Lech. Przypomniał, że już podczas trwających wakacji do szkoły dotarły informacje o bardzo dobrych wynikach matur i egzaminów zawodowych, których zdawalność jest wyższa od średniej wojewódzkiej. Poinformował też, że za Absolwenta Roku uznano Katarzynę Antkowiak, uczennicę klasy IV TER. Na nagrodę w wysokości 1800 zł złożyły się w tym roku: Rada Rodziców, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół oraz, tradycyjnie już, były absolwent szkoły, obecnie radca prawny, Jakub Gerus.

Dyrektor przedstawił też zmiany w kadrze kierowniczej szkoły: dziękował za współpracę wicedyrektorowi Grzegorzowi Połubkowi, który nie zdecydował się na przedłużenie umowy, i przedstawił nowe panie wicedyrektorki: Alinę Iskrzycką oraz Marzenę Łakiewicz. Oryginalnym urozmaiceniem apelu był występ rockowego zespołu "Paragraf", który na co dzień ćwiczy w szkolnej świetlicy ZS, a w którego składzie śpiewa absolwentka technikum, Martyna Pawlak.