Od pewnego czasu grupa wolontariuszy z naszej szkoły podjęła współpracę z milickim parafialnym Caritas stając się sprzymierzeńcem w posłudze najuboższym. Dziś, po raz kolejny, uczennice ZS Milicz, pod opieką swoich nauczycielek, przygotowały kilkadziesiąt porcji posiłków, które finalnie zostały umieszczone w "lodówce społecznej" przy ul. Trzebnickiej. O produkty do sporządzania pożywnych zup dbają sponsorzy indywidualni oraz sam Caritas. Tym razem zaopatrzenie podarowała p. Małgorzata Kądziołka, a nauczyciel p. Radosław Szymanowski dostarczył słoiki gotowej zupy. Poprzednio o produkty zadbała Dyrekcja Zespołu Szkół.

  

  • f1

Grupą wolontariacką opiekują się nauczycielki: Adriana Łukaszyk i Sylwia Mikrut. Koordynacją współpracy między Caritas, a wolontariuszami zajmuje się p. Elżbieta Kamińska - również nauczycielka ZS Milicz.

Chętnych do włączenia się w te prace
zachęcamy do kontaktu z paniami.

Jak widać pomoc można nieść w przeróżny sposób: wykonując prace, wspierając finansowanie posiłków, udostępniając informacje o działaniach... Zachęcamy całą społeczność naszego miasta do włączenia się w to dzieło.

Przewodniący Zespołu Parafialnego Caritas - ks. Zbigniew Słobodecki - Proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, wystosował do młodych wolontariuszy z ZS Milicz oficjalne podziękowania, zauważając ich osobiste zaangażowanie w czasach, gdy pomoc bliźniemu jest wartością niezmierzalną i niosącą nadzieję potrzebującym i wszystkim z niepokojem patrzącym w przyszłość.