• w0

Wzrastająca w ostatnich latach świadomość krzywdy i losu cierpiących zwierząt spowodowała, że 18.02.21r. pierwsza grupa naszych Wolontariuszy nieśmiało wyruszyła do Łaz Małych, by odwiedzić milicki oddział TOZ, chcąc pomóc zadbać o los słabszych od nas istot.

Po ciepłym i serdecznym przyjęciu, p. Katarzyna Odrowska zapoznała Wolontariuszy z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa podczas przebywania wśród zwierząt i oprowadziła grupę po całym obiekcie wyjaśniając na czym polega idea wolontariatu w takich miejscach i jakie są jego potrzeby. Opowiedziała nam również historię zwierząt, które znajdują się pod Jej opieką czekając na adopcję- swojego człowieka i swój dom.

Jak się przekonały Wolontariuszki, wolontariat w TOZ Milicz może przybierać różne formy: od prac porządkowych w kociarni, mycie psich i kocich misek, wyczesywanie sierściuchów, po spacery z psami i uczenie ich podstawowych komend oraz chodzenia na smyczy. Niewątpliwie jednym z istotnych obowiązków Wolontariusza jest zabawa z czworonogami i ich głaskanie, które wszystkim sprawia największą frajdę.

Dziewczęta obiecały wracać systematycznie, bo jak widać na zdjęciach…miłość zakwitła.